Simplicity
WP Temat miesiąca Partner dodatku
Tańsze ubezpieczenie, zniżki w restauracjach i kinie oraz w kilkuset sklepach. Korzystanie z karty kredytowej to sposób na duże oszczędności – tym bardziej że karta jest darmowa.

Jak zaoszczędzić na świątecznych zakupach? To pytanie, które w grudniu zadaje sobie praktycznie każdy. Jak wynika z danych Deloitte, przeciętna rodzina w tym roku na święta przeznaczy 1168 zł. Z badań wynika, że ponad połowa Polaków i tak przekracza wcześniej zaplanowany budżet. O blisko 200 zł. Sporą część wspomnianych wydatków pochłoną świąteczne prezenty. Są jednak sposoby, by na nich zaoszczędzić.

Taniej w 5 tysiącach miejsc

Pierwsza możliwość? Spostrzegawcze oko i dużo czasu. W ten sposób w sieci i sklepach stacjonarnych można kupić znacznie taniej to, nad czym zastanawiamy się od miesięcy. Szczególnie pomocne są internetowe porównywarki jak np. Ceneo.pl, które monitorują ceny produktów – wskazując, czy rzeczywiście ich cena jest okazją, czy to tylko trik sprzedawcy pod hasłem promocja.

Drugi i mniej czasochłonny sposób? To karta kredytowa. Wbrew pozorom nie jest to ani drogie, ani skomplikowane rozwiązanie. Zapewnia natomiast znaczące zniżki w sklepach.

Taką propozycję ma w swojej ofercie np. Citi Handlowy, w którym można skorzystać z karty kredytowej Citi Simplicity i programu Citi Specials.

Płacąc kartą, można zaoszczędzić na przykład 10 proc. na zakupach u popularnej marki Wittchen. Podobną zniżkę można uzyskać w butikach marki Swiss. Kupując biżuterię marki Fossil lub Michael Kors można oszczędzić nawet 15 procent. W przypadku większych zakupów – to nawet kilkaset złotych w kieszeni.

Obszerna oferta zniżek dostępna jest również dla podróżników. Płacąc kartą kredytową za bilety lotnicze linii Emirates, można oszczędzić 10 procent. Do tego można zyskać zniżkę na rezerwację hoteli – również 10 procent. W ofercie jest również szeroka gama zniżek na ubezpieczenia – domu, podróży. W przypadku LINK4 i płatności kartą można zyskać nawet 25 procent. Dzięki temu kolejne kilkaset złotych zostanie w kieszeni.

Najlepsze restauracje w Polsce z dużym zniżkami

Citi Special to również zniżki na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe oraz sportowe. Tańsze e-booki i książki, tańsze bilety na wiele wydarzeń. Teatr Capitol oferuje 10 proc. zniżki za zakup kartą kredytową Citi Simplicity. Wystarczy, że poinformujesz sprzedawcę o tym, że chcesz skorzystać z rabatu, płacąc kartą z logo Citi. W sumie na liście jest blisko 300 ofert w 5 tys. lokalizacji. A wszystko to za sam fakt płacenia kartą kredytową.

Citi Handlowy uruchamia też dodatkową promocję. Do karty kredytowej dokłada zniżki do czołowych polskich restauracji. W sumie można zjeść taniej o blisko 15 proc. w prawie 100 miejscach.

- Chcieliśmy wybrać dla naszych Klientów najlepsze miejsca na kulinarnej mapie Polski. Dlatego stworzyliśmy Program Korzyści Citi Specials. Oferuje on nie tylko szeroki wybór rabatów u blisko 300 partnerów czy program lojalnościowy, w którym klienci zyskują punkty za transakcje i mogą wymieniać je na nagrody, ale także rabaty w blisko 100 restauracjach, które są naprawdę warte polecenia – tłumaczy Miguel Mendes, dyrektor departamentu zarządzania doświadczeniami klientów bankowości detalicznej w Citi Handlowy.

Co ważne, zniżki obowiązują w restauracjach, które polecane są w Żółtym Przewodniku Gault&Millau. - Misją Żółtego Przewodnika Gault&Millau jest promowanie kultury kulinarnej, wyszukiwanie najzdolniejszych szefów kuchni i rekomendowanie najlepszych restauracji. Specjalnie dla Klientów Citi Handlowy mamy przyjemność wybierania najciekawszych miejsc i polecania unikalnych wydarzeń kulinarnych. Udział w Programie Korzyści Citi Specials to nie tylko możliwość korzystania z licznych rabatów, ale przede wszystkim przywilej śledzenia najgorętszych trendów i dostępu do klubu wtajemniczonych smakoszy, którzy zawsze wiedzą, gdzie warto i wypada bywać – dodaje Justyna Adamczyk, redaktor naczelna Gault&Millau.

Co ciekawe, oferta obowiązuje nie tylko w lokalu. Zniżki dotyczą na przykład dowozu do domu. Taniej można kupić nie tylko dania restauracyjne, ale również zamówić butelkę wina i inne alkohole. Do tego dochodzą również rabaty w ponad 300 restauracjach za granicą.

Jak znaleźć zniżki?

Na stronie internetowej programu lub… na Facebooku. Wystarczy skorzystać z wbudowanego komunikatora i wysłać pytanie do banku. Wystarczy jeden wpis z interesującą branżą (zakupy, podróże, rozrywka) i już wszystko wiadomo. Automat sam wyświetli listę dostępnych ofert.

Czy to się opłaca? Jak najbardziej, choć trzeba pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze – należy wybrać kartę kredytową z długim okresem bezodsetkowym . To czas pomiędzy płatnością a terminem spłaty należności. Im dłuższy, tym lepiej.

Wspomniana karta Citi Simplicity ma 56-dniowy okres spłaty. Możesz kupić dziś i spłacić to, co wydałeś, za blisko dwa miesiące. A za to wszystko zapłacisz zero złotych.

Drugim istotnym kryterium jest koszt korzystania z karty kredytowej. Gdyby za samo posiadanie i używanie były pobierane opłaty, to z rabatów nici. W przypadku karty Citi Simplicity tak nie jest. Wydanie i prowadzenie karty kosztuje dokładnie 0 złotych.
Trzecie kryterium to limit przyznany na karcie kredytowej. I znów – im wyższy, tym dla ciebie lepiej, bo do dyspozycji masz zdecydowanie więcej pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, by kontrolować wydatki i pamiętać o terminach spłaty. Tylko w ten sposób można faktycznie zaoszczędzić.

Jak skorzystać z oferty?

Po prostu aplikuj o kartę kredytową Citi Simplicity – wypełnij formularz, a doradca oddzwoni do ciebie i pomoże złożyć wniosek.

Podstawowe wymagania są proste. Z oferty mogą skorzystać osoby, które mają minimum 18 lat. Minimalny dochód netto to 1200 zł. Jednocześnie trzeba udowodnić zatrudnienie w obecnej firmie przez minimum 3 miesiące. Dla osób z działalnością gospodarczą sytuacja jest inna: działalność musi być prowadzona przez minimum 2 lata, minimalny dochód to 2,5 tys. zł netto.

Oferta dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów. Przyznanie karty kredytowej uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej przez Bank Handlowy w Warszawie.