Simplicity
WP Temat miesiąca Partner dodatku
Krzysztof Suwart , 26 lutego 2019

Karta, która łączy wszystkie kredyty. Jest za darmo

Szybko, bez wizyty w sklepie, dokumentów, bez pytań i spowiadania się z zarobków i miejsca pracy. Takie mogą wyglądać zakupy na raty. Wystarczy skorzystać z karty kredytowej. Ma kilka przewag nad kredytem, po który trzeba iść do sklepu. A do tego można zgarnąć atrakcyjne zniżki.

Z czym kojarzą się raty? Z oczekiwaniem na decyzję. Z wypełnianiem skomplikowanego wniosku. Ze spowiadaniem się z dochodów i miejsca pracy w sklepie. Naszej opowieści wysłuchuje pośrednik, który tylko przekazuje tajemnice finansowe do banku. Tymczasem kupowanie na raty może wyglądać zupełnie inaczej. Szybciej, dyskretniej, wygodniej.

Karta zamiast rat

Dlaczego? Bo w sklepowe raty bez problemu można zamienić… na kartę kredytową. Wystarczy decyzja, kilka kliknięć i już. Dlaczego karta ma przewagę nad tradycyjnym wnioskiem o raty lub kredyt gotówkowy?

Z karty korzystasz wtedy, kiedy chcesz. Bez żadnych zaświadczeń, bez wypełniania dokumentów, bez tłumaczenia się w sklepie ze swoich dochodów i miejsca pracy. Po prostu płacisz, a decyzję o ratach podejmujesz w domu. Wystarczy do tego serwis transakcyjny.

Tak właśnie wygląda korzystanie z karty kredytowej Simplicity w banku Citi Handlowy. Płacąc kartą kredytową za zakupy, wszystkie transakcje powyżej 100 zł możesz rozłożyć na wygodne raty. O czym warto wiedzieć? Od rozłożonej transakcji płacisz jedynie odsetki bez żadnych dodatkowych opłat. Jednocześnie to ty dostosowujesz liczbę rat i ich wysokość do swoich potrzeb. Jak już wskazaliśmy - całość możesz przeprowadzić bez zaświadczenia o dochodach i formalnościach. Decyzję z kolei wystarczy zgłosić za pomocą systemu transakcyjnego.

Jak to działa?

To proste. Logujesz się w systemie Citibank® Online i przechodzisz do odpowiedniej zakładki. Od razu na ekranie pojawią się transakcje, które możesz rozłożyć na raty. Wystarczy wybrać „Rozłóż na raty” i już. Na koniec potrzebna jest jeszcze decyzja, co do liczby rat – w ten sposób uzyskasz informacje, ile będą cię kosztować miesięcznie. Akceptujesz? Gotowe. Całość można również przeprowadzić za pośrednictwem infolinii telefonicznej banku. Wtedy o oprocentowaniu i miesięcznych ratach poinformuje doradca bankowy.

Przykład? Oto plan spłat ratalnych „Komfort” na karcie kredytowej Citibank. Całkowita kwota kredytu to 1700 zł. Ile trzeba zwrócić? 2154,92 zł w ratach. Całkowity koszt kredytu to 452,92 zł przy wyborze 60 równych rat miesięcznych w wysokości po 36,12 zł.
O czym warto pamiętać? Z karty kredytowej można korzystać również bez oprocentowania. Wtedy jednak środki należy zwrócić w krótszym terminie. W przypadku karty Simplicity okres bezodsetkowy wynosi blisko dwa miesiące. Mówiąc wprost: jeżeli ktoś dokona zakupów kartą i nie spłaci jej w ciągu 56 dni, to do długu doliczą się odsetki - 10 proc. w skali roku. Jeżeli spłacimy wszystko wcześniej - oprocentowania nie będzie. Oddamy tyle ile wydaliśmy.

Karta łączy kredyty i pożyczki

Jednocześnie - karta kredytowa może mieć również inną funkcję. Bez problemu może stać się kredytem konsolidacyjnym. To dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć kilka kredytów i pożyczek w jedną ratę.

Bank Citi Handlowy wystartował właśnie z promocją łączącą kartę kredytową Simplicity z taką ofertą. To propozycja zarówno dla osób, które poszukują gotówki na bieżące wydatki, jak i szukają sposobu na zmniejszenie comiesięcznej raty już spłacanych zobowiązań. Karta kredytowa jest w tym wypadku niczym kredyt konsolidacyjny - z limitem do 10 tys. zł. Czas spłaty rozłożony jest na 12 miesięcy, RRSO wynosi dokładnie 0 proc. Zerowa prowizja, zerowe odsetki, zerowy koszt otrzymania karty kredytowej.
Chcesz mieć kartę kredytową? Masz kartę kredytową. Chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego? Możesz do tego wykorzystać wspomnianą kartę. W ramach jednego „plastiku” dostępne są dwie funkcje. I skorzystanie z jednej opcji wcale nie blokuje drugiej.
Oczywiście, zobowiązań za nas nikt nie spłaci. Jednak zamiast ratować się nowymi kredytami można po prostu zmniejszyć miesięczne raty. Łącząc kilka kredytów w jeden możesz spłacać jedną ratę zamiast wielu.

Jak karta Simplicity wypada na tle typowych kredytów konsolidacyjnych?

RRSO w przypadku oferty kredytu konsolidacyjnego wynosi dokładnie 0 proc. A to oznacza, że spłacając każdą ratę spłaca się jedynie pożyczony kapitał. Nie ma prowizji, nie ma oprocentowania. Korzystając z 5 tys. zł kredytu konsolidacyjnego na karcie kredytowej Simplicity do zwrotu będzie 5 tys. zł w ciągu 12 miesięcy. Comiesięczna rata wyniesie 416 zł. Oferta obowiązuje do 21 maja 2019 roku.

Warto dodać, że w takim układzie zyskuje się jeszcze dodatkowe możliwości. Po pierwsze - karta kredytowa nie ma żadnej opłaty rocznej. Dodatkowo Citi Handlowy nie pobiera opłat za powiadomienia SMS. Efekt? Dzięki bezpłatnym powiadomieniom SMS zawsze wiesz jakich transakcji dokonałeś i jaki jest twój limit zadłużenia. Kartę bez problemu można podpiąć z telefonem i płacić w ramach Google Pay.

Korzyści z kartą kredytową? Bilety na koncerty i tańsze restauracje

Raty zawsze pod ręką. Karta kredytowa może być kredytem konsolidacyjnym. Jednocześnie karta kredytowa jest po prostu kartą kredytową – możesz z niej korzystać zupełnie za darmo, gdy zobowiązania spłacasz w ramach tzw. okresu bezodsetkowego. Dla transakcji bezgotówkowych (np. płatność kartą w sklepie) to aż 56 dni. Więc przez blisko dwa miesiące możesz czekać ze spłatą transakcji bez żadnych konsekwencji.

Bank Citi Handlowy za pomysł na kartę kredytową otrzymywał już nagrody. Strategia akwizycji Karty Kredytowej Citi Handlowy otrzymała główną nagrodą w konkursie Innovation Award organizowanym przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.
Część banków łączy karty kredytowe z atrakcyjnymi promocjami zakupowymi. I tak na przykład bank Citi Handlowy posiada program „CITI SPECIALS”. Kupujesz, płacisz kartą kredytową i zyskujesz. Ile? Całkiem sporo.

Karta kredytowa to darmowy dostęp do programu restauracyjnego Citi Specials ze zniżkami do 15 proc. w najlepszych polskich restauracjach. Co ważne - zniżki obowiązują i w lokalach, i podczas zamawiania dań przez internet. Program restauracyjny to nie tylko jedzenie. Klient dodatkowo może zamówić u partnerów banku wina i alkohole w okazyjnych cenach.

- Udział w Programie Korzyści Citi Specials to nie tylko możliwość korzystania z licznych rabatów, ale przede wszystkim przywilej śledzenia najgorętszych trendów i dostępu do klubu wtajemniczonych smakoszy, którzy zawsze wiedzą gdzie warto i wypada bywać - mówi Justyna Adamczyk, redaktor naczelna Gault&Millau, który wspiera program. Na tym jednak nie koniec specjalnych ofert.
Citi Handlowy od dłuższego czasu współpracuje także z Live Nation, czyli organizatorem największych i najbardziej spektakularnych tras koncertowych na świecie. Co to oznacza dla klientów? Bilety w przedsprzedaży w atrakcyjnych cenach i na ekskluzywnych warunkach. Gdy miliony fanów na świecie będą zabijać się przed kasami, klienci banku po prostu kupują bilety wcześniej.
W ostatnim czasie z takiej oferty mogli skorzystać fani Ariany Grande. Przedsprzedaż biletów tna koncert piosenkarki była dostępna tylko dla posiadaczy kart Citi Handlowy.